چشمه كندلوس
اولين نشريه الكترونيكي كجور مازندران
لینک دوستان

 

 

با حضور مسئولین نوشهر و بخش کجور

 

مشکلات چهار روستای کجور مورد بررسی  و رسیدگی قرار گرفت

 

 

 

بخشدار کجور به همراه جمعی مسئولین نوشهر و بخش کجور  در مساجد روستاهای کندلوس و گیل کلا  حضور یافته و از نزدیک مشکلات روستائیان را  مورد بررسی قرار داده و نسبت به رفع آنها تصمیم گیری شد.

 

بخشدار کجور همراه با مسئولین شهرستانی و کجور ابتدا در مسجد روستای فرهنگی،تاریخی،گردشگری و نخبه پرور کندلوس حضور یافته و از نزدیک با مشکلات آن آشنا شد.

 

درابتدای این نشست رئیس شورای اسلامی کندلوس به وجود مشکلات باقیمانده از سالهای گذشته و نیز مشکلات کنونی در این روستا پرداخت  و خواستار پیگیری مسئولین امر برای رفع آن شد.

 

شیخ الاسلامی رئیس شورای اسلامی کندلوس در بیان مشکلات موجود در کندلوس اظهار داشت: سیل ویرانگر سال گذشته در کندلوس و روستاهای حومه خسارات سنگینی به بخشهای زیربنایی، عمومی ، حریم رودخانه  و کشاورزی وارد کرده است که پس از بررسی ابعاد این سیل ویرانگر مصوباتی درباره بازسازی و ایمنی سازی نقاط آسیب دیده صورت گرفت که متاسفانه تا کنون هیچگونه بودجه و اعتباری از سوی دستگاههای ذیربط برای تحقق این مهم در کندلوس و حومه اختصاص داده نشده است.

 

وی افزود: کندلوس اولین روستای برتر گردشگری هدف در مازندران و یکی از یازده روستای برتر گردشگری در کشور می باشد همه ساله میزبان خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی می باشد و بنابراین جاده دسترسی به این روستا از هنی سک به کندلوس وضعیت مناسبی ندارد و  همچنین وجود هزینه هایی در ارتباط  با حمل و دفع زباله نیاز به اعتبارات خاص و ویژه می باشد و امیدوارم  این موضوع مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

 

شیخ لاسلامی گفت: همچنین  جاده دسترسی به کندلوس از هنی سک به روستای گردشگری کندلوس وضعیت بسیار نامطلوبی را پیش روی مسافران و گردشگران قرار داده است که در این باره نیز  نیاز به اعتبارات  برای روکش اسفالت می باشد.

 

سپس سید نادر موسوی زاده بخشدار کجور به ایراد سخن پرداخت و گفت: حضور مسئولین در بین و در کنار مردم جهت پاسخگویی حضوری به سوالات و مشکلاتشان از دستاوردها و برکات  انقلاب اسلامی است و نیز همه ما مدیون خون شهدا گرانقدرمان هستیم و امروز اگر مسئولیتی پذیرفتیم باید آنرا همواره در راه خدمت به مردم بکار ببریم.

 

وی افزود: از همه مسئولینی که امروز از وقت آزاد عصرانه خود گذشتند تا در میان مردم کجور حضور یافته و به سوالات و مشکلاتشان پاسخگو باشند تشکر می کنم.

 

بخشدار کجور درباره مشکلات طرح شده از سوی شورای اسلامی کندلوس بیان داشت: هدف همه مسئولین رفع مشکلات مردم می باشد اما اینکه بخواهیم انتظار داشته باشیم چون بخشدار منطقه و مسئولین ادارات آن در یک روستا  حاضر شدند پس همه مشکلات آن حل می شود امری  غیرممکن است اما تلاشها در راستای حل و برطرف نمودن مشکلات است.

 

 

وی گفت: حل همه مشکلاتی که از سوی شورای اسلامی کندلوس مطرح شد امکان پذیر نیست و حتی رفع آنها بسیار زمان بر می باشد.

 

 

وی درباره وضعیت نامناسب راه هنی سک به کندلوس بیان داشت: این جاده جزو مصوبات سفر اول هیئت دولت به مازندران بود اما اعتباراتی که در بخش راهسازی به کجور تخصیص داده شد  هنوز به ما ندادند ولی پیگیر هستیم.

 

 

موسوی زاده افزود: در کجور  از نطر زیربنایی مشکل داریم و شهرک صنعتی کجور که از مصوبات دور سوم سفر رئیس جمهوری بود مشکلاتی وجود دارد که دولت هم تلاشش را برای رفع آن می کند.

 

وی به مشکل مطرح شده درباره سوخت گرمایی اظهار داشت: با همه نمایندگی های توزیع کننده سوخت در کجور مکاتبه کردیم که هیچکس در کجور نباید بدون سوخت زمستانه بماند حتی موظف شدند تا به خانوارهایی که هنوز موفق به دریافت کوپن سوخت نشدند نیز سوخت بدهند.

 

بخشدار کجور تاکید کرد: هیچ عذر و بهانه ای برای عدم سوخت رسانی به مردم کجور از سوی نمایندگی های توزیع کننده سوخت در کجور پذیرفتنی نیست و بنابراین اگر دراین باره گزارشی از سوی مردم به بدست ما برسد با فرد خاطی برخورد جدی خواهد شد.

 

 

سید علی اصغر موسوی رئیس میراث فرهنگی و گردشگری نوشهر و چالوس درباره انتقال پایگاه پژوهشی محور فرهنگی و تاریخی کجور مستقر در کندلوس به نوشهر گفت:پایگاه پژوهشی کجور ارتباطی به استان یا شهرستان ندارد بلکه  از تهران می باشد و  تنها پیشنهاد آن از استان و شهرستان به تهران ارائه شد که پس ازطی مراحل قانونی کندلوس را بعنوان محل استقرار آن در نظر گرفته شد که در سال 87 نیز  در این روستا افتتاح شد.

 

وی افزود: پس از استقرار پایگاه پژوهشی محور فرهنگی و تاریخی کجور در کندلوس پس از مدتی فعالیت به دلیل بعد مسافت و مشکلاتی از این قبیل ، به  نوشهر منتقل شد و با توجه به اینکه پس از انتقال هیچگونه پیگیری و یا نامه نگاری از سوی شورای اسلامی و دهیاری کندلوس در این باره صورت نگرفته است لذا گمان کردیم که از این موضوع با خبر هستند و به همین جهت معترض انتقال ان نشدند.

 

وی درباره عدم فعالیت مرکز آموزش صنایع دستی کندلوس نیز  اظهار داشت: بعد از افتتاح این مرکز و گذشت  یکسال از بازگشایی آن هیچگونه استقبالی  از ان نشد و به همین منظر فعالیت ان متوقف شد.

 

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری نوشهر و چالوس گفت: اگر در این باره استقبال صورت گیرد حاضر به راه اندازی مجدد این مرکز در کندلوس هستیم که این امر می تواند از نظر اقتصادی نیز برای مردم این منطقه درآمد زایی بوجود آورد.

 

 

 

وی همچنین به درخواست شورای اسلامی مبنی بر اختصاص اعتبار برای حفظ و نگهداری بافت با ارزش روستای کندلوس اشاره کرد و افزود: درخصوص تخصیص اعتبار جهت حفظ و نگهداری بافت با ارزش محدودیت زیادی وجود دارد بطوری که برای یک شهر استان فقط دویست میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است ولی با این وجود این آمادگی را داریم تا با درخواست بخشداری و شورای اسلامی کندلوس  از طریق مدیرکل پیگیر شویم و از اعتبارات ابلاغی یا ملی از استان  استفاده کنیم.

 

فریدون کوچ پیده مسئول اداره جهاد کشاورزی کجور  نیز اظهار داشت: پس از سیل ویرانگر در کندلوس  وظیفه خود را بعنوان مسئول اداری انجام دادیم و در خصوص پرداخت خسارات سیل به کشاورزان مکاتبات لازم انجام شد اما اعتباری دراین مورد بدست ما نرسید.

 

وی افزود: پیشنهاد ایجاد کانال نهر آب کشاورزی به طول پنج کیلومتر از مسیر بالادست  کندلوس را ارائه کردیم اما استقبال نشد ولی آمادگی داریم تا انرا انجام دهیم.

 

بهمن خزایی معاون اداره راه و ترابری نوشهر  نیز درباره مشکلات جاده هنی سک به کندلوس گفت: اولین خواسته ما  روکش آسفالت از هنی سک به کندلوس در زمان کریمی استاندار سابق مازندران بودحتی قرار آنرا جزو سفرهای هیئت دولت قرار بدهیم.

 

 

وی با بیان اینکه به جاده کندلوس به جهت موقعیت گردشگری کندلوس نگاه ویژه داریم افزود: این مسیر گردنه های بسیار خطرناکی دارد که برای مسافران و گردشگران مشکل ساز می باشد اما در هر حال این مسیر 14 کیلومتری نیاز به 800 تن آسفالت د ارد که مبلغی معادل یک میلیارد تومان اعتبار نیاز می باشد که این رقم از حوزه اداره راه نوشهر خارج می باشد.

 

 

 

 

خزایی  بیان داشت:تاکنون می بایست دوبار روکش آسفالت انجام می شد ولی اعتبار لازم دراین خصوص بدست ما نرسید اما قول می دهم پیگیر این موضوع شده تا موقتا کمی از مشکلات این مسیر برطرف شود.

 

معاون اداره راه و ترابری نوشهر افزود: نقاط حادثه خیز جاده هنی سک تا کندلوس شناسایی و نسبت به ایمنی سازی و نصب علائم راهنمایی و رانندگی اقدام خواهد شد.

 

وی گفت: در ارتباط با آسفالت راه درون روستایی پیده بستر آن آماده شد و پس از  آنکه آسفالت جاده فیروزآباد به اتمام رسید ، ماشین آلات راهسازی را برای آسفالت راه پیده به این روستا اعزام می کنیم.

 

نعیمی نماینده رئیس اداره ورزش و جوانان نوشهر درخصوص  وضعیت نیمه کاره سالن ورزشی کندلوس اظهار داشت: اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه های ورزشی به نوشهر نرسید و به محض دریافت اعتبار نسبت به تکمیل آن اقدام می شود.

 

همچنین بخشدار کجور همراه با مسئولین ادارات نوشهر و کجور  در مسجد روستای گیل کلا که در مجاورت روستای فرهنگی ، تاریخی و گردشگری کندلوس واقع شده است در جمع اهالی و شوراهای اسلامی میرکلا ، گیل کلا و پیده حضور یافت و به مشکلات آنان رسیدگی کرد.

 

سید شکراله موسوی از شورای اسلامی روستای میرکلا به طرح مشکلات این سه روستا پرداخت و گفت: بکی از مشکلات روستای میرکلا عدم اجرای طرح هادی از سوی بنیاد مسکن  می باشد که هیچگونه اقدامی دراین باره نشده است.

 

وی افزود:روستاهای گیل کلا، میرکلا،پیده  و کندلوس قابل تفکیکی نمی باشند بنابراین هر طرح ملی باید به صورت تجمیع دراین منطقه انجام شود تا هیچ یک از روستاها متضرر نشوند.

 

 

مشکلات دفع زباله ،راه ها ، بهداشت و درمان ، بهره برداری از معادن سنگ ، استقرار یک دهیاری برای چهار روستای فوق  و .. از جمله موراد مطروحه از سوی موسوی در مسجد روستای گیل کلا بوده است.

 

سید نادر موسوی زاده پس از استماع مشکلات اهالی این منطقه گفت: همزمان با سراسر کشور از تاریخ دوم آبان ماه امسال طرح سرشماری و آمار خانوار آغاز می شود  و بنابراین باید همه ما اطلاع رسانی کنیم تا همه کجوری ها در هر جای این کشور هستند برای طرح آمارگیری در زادگاه خود حضور یابند چرا که در آینده در جذب تسهیلات و اعتبارات تاثیر بسزایی دارد.

 

وی درباره تعطیلی برخی گرمابه ها و مشکلات ناشی از افزایش نرخ سوخت در کجور اظهار  داشت: درسفری که تابستان اخیر به چندین روستای کجور داشتیم مشاهده شده است که گرمابه های آن بسته و تعطیل می باشد بنابراین وقتی چند روستا در مجاورت یکدیگر قرار دارند و هر کدام نیز دارای یک گرمابه می باشند دیگر لازم نیست که گرمابه هر کدامشان بطور مجزا روشن باشد بلکه می توان گرمابه یک روستا را برای استفاده اهالی سایر روستاهای مجاور روشن نگه داشت که با این روش می توان مشکلات سوخت را مدیریت نموده و مشکل برطرف شود.

 

وی افزود: همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف شده است تا برای ساخت گرمابه و سرویس بهداشتی تا سقف یک میلیون تومان تسهیلات بانکی به روستائیان پرداخت نماید

 

بخشدار کجور درباره طرح هادی روستاها گفت: سرانه جمعیتی هر روستا در اجرای طرح هادی آن روستا تاثیر زیادی دارد چرا که طرح هادی بر اساس میزان جمعیت اجرا می شود.

 

[ سه شنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۰ ] [ ۲:۵۳ قبل از ظهر ] [ ملايي ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

این نشریه اولين نشریه الکترونیکی کجور مازندران مي باشد كه علاوه بر اخبار کجور ،اخبار منطقه کندلوس را نيز تحت پوشش قرار مي دهد.

با سپاس

kandelousvillage@gmail.com
امکانات وب

Powered by WebGozar